wtorek, 14 października 2014

Zasady Slimming World (4) - Syns


SYNSY (nazywane również grzechami) , są to punkty które musimy liczyć za wszelkie produkty które nie są wymienione jako produkty Free, Superfree lub Healthy Extra. Np tłuszcze, słodycze, dodatkowy tłusty nabiał czy chleb, alkohol, produkty mączne itp. Każdego dnia mamy pulę synsów do wyczerpania - 15 (a minimum należny ich użyć 5). Produkty mające wartość synową należny ważyć i mierzyć.

Produkty które nie należą do list Free i Superfree mają przypisaną konkretną wartość synsów – specyficzną dla danego produktu (np łyżka płaska dżemu ma 1 syn, batonik KitKat dwa paluszki ma 5,5 synsa a płaska łyżeczka masła ma 2 synsy).

Wartości synsów możemy sprawdzić albo w specjalnej książce, albo na aplikacji w telefonie/stronie Slimming World (ale tylko osoby które chodzą na spotkania maja do nich dostęp), lub po prostu można wpisać w Googla frazę ''How many syns in...'' a odpowiedź na pewno wyskoczy z innego forum. Można również (choć nie zawsze jest to dokładny sposób) liczyć za każde 20 kcal produktu 1 syn. Ta ostatnia metoda szczególnie sprawdza się przy produktach polskich.

Postaram się regularnie umieszczać listy syns tutaj na blogu, przynajmniej te podstawowe. Jeżeli umieszczam przepis na blogu to wartość syns znajdziecie zawsze pod przepisem.

Po więcej informacji i wsparcie zawsze możecie się udać na grupę na Facebooku – ''Slimming World po Polsku'', gdzie poznacie wiele osób stosujących dietę Slimming World, mieszkających zarówno w UK , jak i w Polsce.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się opinią lub prześlij zapytanie!