poniedziałek, 13 października 2014

Zasady Slimming World (1)
Dieta Slimming World, jest to system odżywiania, który został stworzony z myślą o utracie wagi w zdrowy i racjonalny sposób. Jest to dieta łatwa do prowadzenia, nie ograniczająca ilości pokarmu przez nas spożywanego,a nawet pozwalająca na sporadyczne zjedzenie wysokokalorycznej przekąski. Dieta powstała w Wielkiej Brytani i funkcjonuje w UK na zasadzie płatnych tygodniowych spotkań na których członkowie są ważeni a następnie uczestniczą w spotkaniu z konsultantem , który ich motywuje, odpowiada na pytania, tłumaczy zawiłości diety. W Polsce dieta Slimming World jest mało znana, a klub nie funkcjonuje. Na Facebooku znajduje się jednak grupa ''Slimming World po Polsku'' na którą wszystkich serdecznie zapraszam. Slimming World jest dietą wyjątkowo skuteczną, a przy tym nie trudną do prowadzenia, gdyż opiera się na prostych, przyrządzanych w domu posiłkach. I działa na wszytskich!Kluczem do sukcesu Slimming World są poniższe 3 zasady:


1. Przy każdym posiłku wybieramy produkty z listy FREE i SUPERFREE (lista tutaj)
Większość diety powinna opierać się produktach Free (wybrane produkty węglowodanowe, chude mięso, wybrany odtłuszczony nabiał )  i Superfree (większość warzyw i świeże owoce). Można jeść je w ilości nieograniczonej. Nie musimy ich ważyć ani liczyć ile mają kalorii. Produkty Free i Superfree mogą również stanowić przekąski w ciągu dnia, oraz powinny się składać
na wszystkie główne posiłki. Jedyną zasadą o której należy pamiętać to to, że posiłki muszą się składać przynajmniej z 1/3 produktów Superfree w stosunku do produktów Free.

2.Wybieramy produkty z listy HEALTHY EXTRAS.
Dodatkowo do produktów Free i Superfree powinieneś jeść produkty nazywane Healthy Extra. Są to produkty które są bardziej kaloryczne ale zawierają nizbędne witaminy, minerały i błonnik. Healthy Extra typu A to produkty mleczne wysokotluszczowe (mleko i sery) które dostarczają nam wapnia. Produkty zbożowe wysokie w błonnik to Healthy Extra typu B (m.in. chleb razowy i niektóre płatki śniadaniowe śniadaniowe).
 Produkty z listy Healthy Extra A i B
musimy jednak odmierzać i ważyć.

3.Wybieramy produkty z listy SYNS
Oprócz powyższych produktów, można pozwolić sobie na zjedzenie produktów z wartościami Syns, czyli tzw grzechami. Każdy produkt, który nie jest Free, Superfree lub Healthy Extra ma wartość SYN, unikalną dla każdego produktu. Każdego dnia mamy do wykorzystania pulę 15 synsów. Nie powinno się jej przekroczyć, ale nie należy synsów ograniczać (trzeba zjeść minimum 5 dziennie). Wartości syns można sprawdzić w internecie, chociaż tutaj również będzie można znaleźć ich podstawową listę.
Produkty z wartością syns rónież musimy odmierzać i ważyć.

A szczegóły zasad Slimming będzie w kolejnym wpisie o Free i Superfree ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się opinią lub prześlij zapytanie!